Pruzon Hakkında

Hair Pharma, 2004 yılında doktor eğitimi için eğitim kurumu olarak kurulmuş ve 2 yıl süresince doktorlara cilt sorunları,saç sorunları,botox,peeling, saç ekimi gibi esteik uygulamaları eğitimi verilmiştir.

Danıştay kararıyla Türkiye de bu eğitimi veren 8 okulun kapatılması üzerine Hair Pharma olarak yeni bir misyon üstlenerek yolumuza devam etme kararı aldık.Kadromuzdaki alanında uzman doktorların fikirleri ve birikimleri doğrultusunda saç ve cilt ürünleri üretimine geçtik.

Yeni felsefemiz cilt ve saç problemi yaşayan insanları, birçok bilimsellikten uzak ürünlerden kurtarıp bilimsel ürünlerle tedavi etmektir. Çalışmaları gerek yurt içinde uzman doktorlar ve kimyagerler tarafından yapılmış gerekse yurt dışında bu alanda yapılan çalışmalardan yararlanarak insanları en doğru ürünlerle buluşturmaktır. Ürettiği ilk üründen bu yana en doğru ve bilimsel seçeneği sunmayı amaç edinmiştir.

Hair Pharma, bünyesindeki ekibimizle gerek klinik gerek üretim ve Ar-Ge alanında profesyonel bir kadro ile çalışmaktayız. Belirttiğimiz amaçlar doğrultusunda üretimlerimizi yurt içerisinde gerekli tüm donanım ve belgelere sahip Türk Laboratuarları ve Üretim Tesislerinde gerçekleştiriyoruz. Onur Kimya Laboratuarları, Beka İlaç Sanayi ve S.G. Kimya gibi iş ortaklarımız ile size en kaliteli ve güvenli ürünleri sunmaktayız. Bunun yanı sıra ürünlerimizde kullanılan etken hammadeler Avrupa dan gelmektedir. Bu konuda süren çalışmalarımızı sizlere yine aynı güven ve kalite içerisinde sunmayı hedefliyoruz.

Biz Hair Pharma olarak, kısa vadede cilt ve saç alanında Türkiye’nin en büyük laboratuarlarından birine sahip olmak ve bu başarımızı yine saç sorunlarına yönelik çözümlerde kullanmayı hedefliyoruz. Orta vadede ise dünya çapında saç problemleri hakkında bilimsel çalışmalar yapan büyük bir kurum olmak hedeflerimiz arasında. Hair Pharma kendi yaptığı bilimsel çalışmalar dışında yurt içi ve yurt dışında gelişen tüm bilimsel yayınları ve çalışmaları da yakından takip etmektedir.

M. FATİH BOLAT

HAIR PHARMA CEO

Pruzon pomad Eczanelerde

Pruzon çeşitleri aşağıdaki şehirlerden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Tüm ecza depoları ve eczanelerde bulabileceğiniz şehirler

 • İstanbul
 • Ankara
 • Adana
 • Adıyaman
 • Antalya
 • Balıkesir
 • Bursa
 • Hatay
 • Kocaeli
 • Malatya
 • Mersin
 • Osmaniye
 • Sakarya
 • Yalova

Yukada yer alan şehirler dışında kalan tüm illerde Hedef Ecza depolarından eczaneler aracılığıyla temin edilebilir.
Size en yakın eczaneye giderek depodan temin edilmesini isteyebilirsiniz.
Diğer illerdeki bayi eczaneler

Ankara

 • Namık Kemal Eczanesi

Kumrular Caddesi Sümer 2 Sokak No:25/A Kızılay / ANKARA

Telefon : (0312) 229 96 79

 • Dışkapı Merkez Eczanesi

İrfan Baştuğ Cad. No:10/c Dışkapı/ANKARA

Telefon : (0312) 310 88 60

Antalya

 • Bıçakcı Eczanesi

Ögretmen Evleri Mahallesi 18.Cadde No:36/ 9-10
Arapsuyu 1-Bir market arkası Konyaaltı/ANTALYA

Telefon : (0242) 229 04 98

 • Başaran Eczanesi

Hastane Caddesi No:7/A Gazipaşa/ANTALYA

Telefon : (0242) 572 24 26

Adıyaman

 • Huzur Eczanesi

Gölbaşı Caddesi no :45 Merkez/ADIYAMAN

Telefon: (0416) 216 11 74

Diyarbakır

 • Tillo Eczanesi

Gazi Caddesi No26/a Galeri Batur altı Yenişehir / DİYARBAKIR

Telefon : (0412) 224 33 00

İzmir

 • Gamze Eczanesi

Fevzipaşa Bulvarı No:12/A Konak / İZMİR

Telefon : (0232) 441 46 36

 • Ufuk Eczanesi

Yalı Caddesi No:180 (Karşıyaka Vapur İskelesi Çapraz Karşısı) Karşıyaka / İZMİR

Telefon : (0232) 381 07 49

Manisa

 • Gözde Eczanesi

Akıncılar Mahallesi.Doğucad no:33 /C Merkez /MANİSA

Telefon: (236) 231 08 00

Mersin

 • Özgün Eczanesi

Güvenevler Mah. 1. Cad. Gündüz Apartmanı No:109/A İçel -Merkez /MERSİN

Telefon : (324) 325 01 92

Şanlıurfa

 • Safir Eczanesi

Karaköprü Beldesi Yeşiloğlu Bulvarı 35. metrelik cad (BİM market karşısı tut sitesi altı) no 13 Karaköprü /ŞANLIURFA

Telefon: (414) 347 08 04

 • Kumuk Eczanesi

Şakir Şevket Mahallesi Atatürk Bulvarı Demirer Apt. Altı No:14/A Merkez /ŞANLIURFA

Telefon: (414) 316 88 38

 • Ufuk Eczanesi

Şiyah Gül Mahallesi Aydın Güven Gürkan Caddesi No:12 Halfeti /ŞANLIURFA

Telefon: (414) 751 15 22

Rize

 • Hayat Eczanesi

İslam paşa mh.Eğitim ve araştırma hastanesi yanı no:1 Merkez/RİZE

Telefon : (464) 214 41 65

 • Çakıroğlu Eczanesi

Reşadiye mahallesi terminal sokak no:5 Merkez/RİZE

Telefon : (464) 223 75 55

Samsun

 • Pınar Eczanesi

Denizevleri Mahallesi. Atatürk Bulvarı .No:62 /B Atakum /SAMSUN
Telefon : (362) 437 55 87

Uşak

 • Umut Eczanesi

ÜnalanMahZübeyde Hanım Cad No 58 -B Merkez / UŞAK

Telefon : (276) 2230293

Eczanelere ulaşmakta zorluk çeken tüketicilerimiz için resmi satış sitesinden xpecia tablet satışı yapılmakta ve kapıya kadar teslim edilmektedir.İnternette tek xpecia tablet satış yeri üretici firma Hair Pharma nın satış sitesidir.
Kapıda nakit & kredi kartı yada kredi kartına vade farksız 6 taksit imkanı ile almak için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://satis.hairpharma.com.tr/pruzon/28-pruzon-tup-pomad.html

pruzon-eczane-depo-kodlari

 

Pruzon Nereden Alınır

Türkiyede eczanelerde satılan ürünlerin belli bir sevk ve satış izleme yolu vardır.Ürün önce ecza depolarına oradan eczanelere ulaştırılır ve eczaneden perakende satışı yapılır.Ulusal ecza depoları yanı sıra bölgesel depoları da vardır.

Pruzon merhem tüm ulusal ecza depolarında (Hedef Ecza Deposu, Selçuk Ecza Deposu, As Ecza Deposu, Eczakoop ) mevcuttur,yurt içindeki tüm eczaneler sitede yazan ürün koduyla bu ecza depolarından temin edip müşterilerine satabilir.

Eczaneler yanı sıra ulaşmakta zorluk çeken tüketicilerimiz için resmi satış sitesinden pruzon merhem satışı yapılmaktadır.İnternette tek satış yeri üretici firma Hair Pharma nın satış sitesidir.

Online Sipariş İçin Tıklayınız

Pruzon Tek Kullanımlık

Tek kullanımlık paket şeklinde üretim  amacı daha hijyenik olmasıdır. Ev içinde birden fazla kişinin rahatlıkla kullanabilmesini sağlayan tek kullanımlık paket bir kutuda 20 tane 2 gr lık paketler şeklinde sunulmaktadır.

Toplam aktif madde miktarı pruzon tüple aynı miktarda yani 40 gramdır.Bir paket açıldığında sorunlu alanın genişliğine göre 2 – 4 defa kullanıma uygun şekilde hazırlanmıştır.

Tek kullanımlık paketler açılmadıkça etkinliğini korur açıldıktan sonra 2 yıl boyunca etkisini korur ancak tüp formunda olduğu gibi yeterince sıkı kapatılamayacağı için saklanmak yerine sorun düzeldikten sonra yarım paketin atılması daha sağlıklı olacaktır.

Pruzon Merhem

Pruzon

Pruzon merhem 40 gr

Ürün iki farklı formda üretilmektedir,biri bölgesel kullanılan ilaçların üretildiği krem ve merhem (pomad) yapısında vidalı kapaklı alüminyum tüp şeklinde diğeri ise 2 gramlık poşetler şeklinde üretilmektedir. Tüp formundaki pruzon pomat üretimi 40 gramlık tüpler şeklindedir.

40 gram üretilmesinin sebebi sorunun yeniden başlaması halinde yeni bir tüp satın alma gereksinimi olmamasıdır.Tüp ağzı açıldıktan sonra 2 yıl boyunca güvenle kullanılabilir.

Pruzon Pomad

Pruzon pomad içinde bilimsel ve bitkisel özütlerin olduğu geniş kullanım alanı olan bir merhemdir.

Pruzon Pomad İçeriği

İçeriğinde etkinliği kanıtlanmış bilimsel ürünler yanı sıra üzerinde birçok bilimsel araştırma yapılıp sonuçları ortaya konmuş bitkisel özütlerde vardır.

Kalamin % 4

Çinko oksit % 5

Glycyrrhiza glabre (Meyan kökü) özütü % 1

Melaleuca alternifolia (TTO,çay ağacı yağı) % 1

Taşıyıcı dolgu maddesi olarak vazelin ve lanolin kullanılmıştır.

Pruzon pomad reçeteylemi satılır ?

Pruzon pomad diğer pomadlar gibi reçeteli ve reçetesiz satılır. Türkiye deki tüm ecza depolarında (Hedef Ecza Deposu,Selçuk Ecza Deposu,As Ecza Deposu,Eczakoop,Galenos Ecza Deposu) vardır ve eczanelerden satışı yapılmaktadır.Eczaneden temin edilememe durumunda üretici firmanın resmi internet sitesi Türkiye nin her yerine adrese teslim edilebilmektedir.

Kaynak: Pruzon Pomad

Pruzon Uzman Görüşü

Pruzon hakkında görüş bildiran uzmanların yorumları burada yer alacaktır.

Makat bölgesi kaşıntılarında önerilere ek olarak verilecek bölgesel ilaç her zaman sorun olmuştur.Hastaya kortizonlu pomat yazarken yan etkileri sebebiyle çokta gönüllü yazmamaktaydım.Bitkisel içerikli mitigator denilen pomadla genel cerrahinin en sevilmeyen hastalıklarından makat kaşıntısına (pruritis ani) yeni bir boyut getirmiştir.

Tekrarlama eğilimi olan anüs bölgesi kaşıntılı hastalıklarında uygun içerikli ve üzerinde yeterince çalışılmış bitkisel ürünlerin yeterince iyi sonuç vereceği düşüncesindeyim.

Op.Dr.Nizam Kurtdere

Pruzon Kullanım Alanı

Diğer bütün hastalıklarda olduğu gibi  kaşıntılı durumlarda da  öncelikle branş uzmanı hekime muayene olunup asıl hastalığın tedavisi tarif edilen şekilde uygulanmalıdır.Rahatsız edecek düzeyde kaşıntının azaltılması için yani şikayetlere yönelik olarak pruzon pomad ek olarak kullanılabilir.

Genel kullanımı şu şekilde tarif edilebilir;

Pişik (diaper dermatiti);

Pişiğin bilinen en sık sebebi bebk bezinin seyrek değiştirilmesidir.Sebep olan bebek bezi değiştirme sıklığı artırılmalı bebeğin ıslak bezde olabildiğince kısa süre durması sağlanmalıdır.Ara sıra uygun ısılı ortamda bebeğin altı havalandırılmalıdır.

 Makat kaşıntısı (pruritis ani);

Sebep olabilecek,aşırı temizlikten vazgeçilmeli,kaşıntıyı artıran gıdalar kasilmeli,dar ve sentetik kıyafetler giyilmemelidir.

 Genital (vajinal)kaşıntı;

Sıklıkla mantar ve trikomonas sebebiyle olduğu için bunların tedavisine yönelik ilaçlar doktorun tarif ettiği şekilde başlanmalıdır.Kaşıntı şikayeti geçse de mantar için verilen ilaçlar erken kesilmemeli ve önerilen süre boyunca devam edilmelidir.

Böcek sokması;

Yaşam alanındaki pire,bit,kene sivrisinek gibi parazitlere yönelik ilaçlama yapılmalıdır.

Kurdeşen (atopik dermatit);asıl sebep olabilecek yaramayan gıdalar yada deterjan kullanımı gibi şeyler uzaklaştırılmalıdır.

Diğer bütün hastalıklarda olduğu gibi  kaşıntılı durumlarda da  öncelikle branş uzmanı hekime muayene olunup asıl hastalığın tedavisi tarif edilen şekilde uygulanmalıdır.

Pruzon Nasıl Kullanılır?

Pruzon pomad

İçindekiler;

Kalamin % 4

Melaleuca alternifolia (TTO,Tea tree oil,çay ağacı yağı) % 1

Çinko oksit % 5

Glycyrrhiza glabre (Meyan kökü extractı) % 1

Dolgu maddesi olarak vazelin ve lanolin içermektedir.

Pruzon pomad kullanım şekli ve dozu

İlk 3 gün günde 2 defa,sonraki 3 gün günde bir defa kullanmak yeterlidir.Kaşıntının tekrarlaması halinde doz yenilenebilir.

Takdim şekli;

40 gram tüp

Saklama koşulları:

Çocukların ulaşamayacağı yerde 25 derecenin altında saklanmalıdır.

Belirlenmiş yan etkisi yoktur

Üretici firma

Beka İlaç

Ruhsat sahibi

Hair Pharma

Pazarlama

Orient farma

Tüm kaşıntılı olgularda asıl sebep bulunup tedavi edilmelidir.Uygulayacağınız tedaviyle kaşıntınız 1-3 günde düzelecektir ancak asıl sebep giderilmezse kaşıntı yeniden başlayabilir.

Kaşıntının tekrar başlamasına engel olmak için şunlara dikkat etmelisiniz;

*Kurdeşen durumunda;deterjan,sabun gıda,pudra gibi sebep olabilecek şeyleri tespit etmeye çalışın.

*Anüs ve genital bölgenizi sadece duru suyla temizleyin.

* Bebeklerdeki pişiklerin en sık sebebi seyrek bez değişimidir,bezi daha sık değiştirin.

*Dar pantolon ve iç çamaşırı giymeyin.

*Anüs ve genital bölgenizi kuru tutun.

*Kaşıntı yaptığını düşündüğünüz gıdaları tüketmeyin.

*Büyük dış basurlarınız ameliyat olun.

*Pamuklu ve keten iç çamaşırı tercih edin.

*İç yüzeyi pamuklu kadın bağı kullanın.

*Fazla kilolarınızdan kurtulun.

*Dışkı kalmayacak şekilde taharetlenin.

*Genital bölgenizi önden arkaya doğru yıkayın.

*Teşhis edilen hastalığınızın (mantar ,parazit vb) tedavisini doktorunuzun önerdiği süre boyunca düzenli uygulayın.

Pruzon Nedir?

Pruzon dört farklı etken maddenin bulunduğu merhem yapısında bir üründür.Kullanılan maddeler cildi tahriş etmeyecek ve en etkili oranlarda kullanılmıştır.Maddelerin ortak etkili alanları olduğu gibi farklı etkileri de vardır.

Bir çok üründe farklı yoğunluklarda kullanılan aktif maddeler ve etkileri şu şekildedir;

Kalamin;

En sık kullanım alanı cilt pişikleridir,gerek bebeklerde gerekse yatalak hastaların makatı civarında görülen bir tür cilt tahrişidir.Pişikte kullanılan kortizonlu kremler kadar iyileştirici,pudra kadar rahatlatıcı etkileri yanında pişikte sık görülen mantarında düzelmesini sağlar.Pişik yanı sıra böcek sokmasında ve su çiçeğinde doku reaksiyonunu ve kaşıntıyı azaltmaktadır.

Çinko oksit;

Pişik ve yara üzerinde koruyucu bir tabak oluşturmaktadır.En sık kullanım yeri bebek pişikleridir.Mikrop öldürücü etkisi de olduğu için yara ve yanık bakımında yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Glycyrrhiza glabre (meyan kökü özütü);

Ödem azaltıcı etkisi ve kurdeşen benzeri cilt rahatsızlıklarında kortizona eşdeğer etki yapar.Kortizonlu merhemlerin kullanıldığı her yerde kullanılabilir ama kortizonda görülen yan etkiler yaşanmaz.

Melaleuca alternifolia (TTO,Tea tree oil,çay ağacı yağı) ;

Avusturalyada yaşayan bir ağçtan elde edilir.Mantar,bakteri ve virüslü cilt lezyonlarında kullanılır.Mantar üzerindeki etkisinin mantar ilaçları kadar,bakteriler üzerindeki etkisinin antibiotikler kadar olduğu yönünde yüzlerce bilimsel çalışma yapılmıştır.

Prozon pomat dört farklı etken madde içeren sınıfının tek ürünüdür.

İçeğindeki aktif bileşenlerin oranı şu şekildedir.

Kalamin % 4

Melaleuca alternifolia (TTO,Tea tree oil,çay ağacı yağı) % 1

Çinko oksit % 5

Glycyrrhiza glabre (Meyan kökü extractı) % 1

Dolgu maddesi olarak vazelin ve lanolin içermektedir.

Pruzon pomat sadece eczanelerde ve üretici resmi internet sitesinde satılmaktadır.