Pruzon Satın Al Pruzon Müşteri Hizmetleri

Pruzon Hakkında

Hair Pharma, 2004 yılında doktor eğitimi için eğitim kurumu olarak kurulmuş ve 2 yıl süresince doktorlara cilt sorunları,saç sorunları,botox,peeling, saç ekimi gibi esteik uygulamaları eğitimi verilmiştir.

Danıştay kararıyla Türkiye de bu eğitimi veren 8 okulun kapatılması üzerine Hair Pharma olarak yeni bir misyon üstlenerek yolumuza devam etme kararı aldık.Kadromuzdaki alanında uzman doktorların fikirleri ve birikimleri doğrultusunda saç ve cilt ürünleri üretimine geçtik.

Yeni felsefemiz cilt ve saç problemi yaşayan insanları, birçok bilimsellikten uzak ürünlerden kurtarıp bilimsel ürünlerle tedavi etmektir. Çalışmaları gerek yurt içinde uzman doktorlar ve kimyagerler tarafından yapılmış gerekse yurt dışında bu alanda yapılan çalışmalardan yararlanarak insanları en doğru ürünlerle buluşturmaktır. Ürettiği ilk üründen bu yana en doğru ve bilimsel seçeneği sunmayı amaç edinmiştir.

Hair Pharma, bünyesindeki ekibimizle gerek klinik gerek üretim ve Ar-Ge alanında profesyonel bir kadro ile çalışmaktayız. Belirttiğimiz amaçlar doğrultusunda üretimlerimizi yurt içerisinde gerekli tüm donanım ve belgelere sahip Türk Laboratuarları ve Üretim Tesislerinde gerçekleştiriyoruz. Onur Kimya Laboratuarları, Beka İlaç Sanayi ve S.G. Kimya gibi iş ortaklarımız ile size en kaliteli ve güvenli ürünleri sunmaktayız. Bunun yanı sıra ürünlerimizde kullanılan etken hammadeler Avrupa dan gelmektedir. Bu konuda süren çalışmalarımızı sizlere yine aynı güven ve kalite içerisinde sunmayı hedefliyoruz.

Biz Hair Pharma olarak, kısa vadede cilt ve saç alanında Türkiye’nin en büyük laboratuarlarından birine sahip olmak ve bu başarımızı yine saç sorunlarına yönelik çözümlerde kullanmayı hedefliyoruz. Orta vadede ise dünya çapında saç problemleri hakkında bilimsel çalışmalar yapan büyük bir kurum olmak hedeflerimiz arasında. Hair Pharma kendi yaptığı bilimsel çalışmalar dışında yurt içi ve yurt dışında gelişen tüm bilimsel yayınları ve çalışmaları da yakından takip etmektedir.

M. FATİH BOLAT

HAIR PHARMA CEO

Share

Pruzon Nereden Alınır

Türkiyede eczanelerde satılan ürünlerin belli bir sevk ve satış izleme yolu vardır.Ürün önce ecza depolarına oradan eczanelere ulaştırılır ve eczaneden perakende satışı yapılır.Ulusal ecza depoları yanı sıra bölgesel depoları da vardır.

Pruzon merhem tüm ulusal ecza depolarında (Hedef Ecza Deposu, Selçuk Ecza Deposu, As Ecza Deposu, Eczakoop ) mevcuttur,yurt içindeki tüm eczaneler sitede yazan ürün koduyla bu ecza depolarından temin edip müşterilerine satabilir.

Eczaneler yanı sıra ulaşmakta zorluk çeken tüketicilerimiz için resmi satış sitesinden pruzon merhem satışı yapılmaktadır.İnternette tek satış yeri üretici firma Hair Pharma nın satış sitesidir.

Online Sipariş İçin Tıklayınız

Share

Pruzon Tek Kullanımlık

pruzon kaşıntı ilacıTek kullanımlık paket şeklinde üretim  amacı daha hijyenik olmasıdır. Ev içinde birden fazla kişinin rahatlıkla kullanabilmesini sağlayan tek kullanımlık paket bir kutuda 20 tane 2 gr lık paketler şeklinde sunulmaktadır.

Toplam aktif madde miktarı pruzon tüple aynı miktarda yani 40 gramdır. Bir paket açıldığında sorunlu alanın genişliğine göre 2 – 4 defa kullanıma uygun şekilde hazırlanmıştır.

Tek kullanımlık paketler (saşe) açılmadıkça etkinliğini korur açıldıktan sonra 2 yıl boyunca etkisini korur ancak tüp formunda olduğu gibi yeterince sıkı kapatılamayacağı için saklanmak yerine sorun düzeldikten sonra yarım paketin kuruduğu fark edildiğinde atılması daha sağlıklı olacaktır.

Saşe formunun içeriğiyle 40 gr tüpün içeriği aynıdır ve pruzon 40 gr merhemin kullanıldığı tüm rahatsızlıklarda kullanılabilir.

saşe formunun bir diğer avantajı da eczaneler isterlerse 20 adetlik kutuyu açıp daha düşük sayıda satabilirler. Özellikle böcek sokması gibi durumlarda bir daha ne zaman böcek sokacağı bilinemediği için daha az sayıda 2 gr lık saşe alınabilir.

Share

Pruzon Merhem

Pruzon

Pruzon merhem 40 gr

Ürün iki farklı formda üretilmektedir,biri bölgesel kullanılan ilaçların üretildiği krem ve merhem (pomad) yapısında vidalı kapaklı alüminyum tüp şeklinde diğeri ise 2 gramlık poşetler (saşe) şeklinde üretilmektedir. Tüp formundaki pruzon pomat üretimi 40 gramlık tüpler şeklindedir.

40 gram üretilmesinin sebebi sorunun yeniden başlaması halinde yeni bir tüp satın alma gereksinimi olmamasıdır.Tüp ağzı açıldıktan sonra 2 yıl boyunca güvenle kullanılabilir ancak kullanımdan hemen sonrası ağzının kapatılması gerekir yoksa ağız kısmı kuruyarak bir sonrakinde sorun olabilir.

Yüz bölgesinde gün içinde bu tür merhemlerin kullanımı renklerinden dolayı sorun olabilmektedir. Pruzon Merhem fondöten renginde üretilmektedir, bu sayede iş yerinde bile kullanılsa kullanılan alanda rahatsız edici renkte bir tabakaya neden olmaz.

İçeriğindeki herbal steroid (bitkisel kortizon) sayesinde vücudun her yerinde ve her yaş gurubunda uzun süreli kullanılmasında sakınca yoktur ancak şikayetler bittikten sonra devam etmek gereksiz olacaktır.

Share

Pruzon Pomad

Pruzon pomad içinde bilimsel ve bitkisel özütlerin olduğu geniş kullanım alanı olan bir merhemdir.

Pruzon Pomad İçeriği

İçeriğinde etkinliği kanıtlanmış bilimsel ürünler yanı sıra üzerinde birçok bilimsel araştırma yapılıp sonuçları ortaya konmuş bitkisel özütlerde vardır.

Kalamin % 4

Çinko oksit % 5

Glycyrrhiza glabre (Meyan kökü) özütü % 1

Melaleuca alternifolia (TTO,çay ağacı yağı) % 1

Taşıyıcı dolgu maddesi olarak vazelin ve lanolin kullanılmıştır.

Pruzon pomad reçeteylemi satılır ?

Pruzon pomad diğer pomadlar gibi reçeteli ve reçetesiz satılır. Türkiye deki tüm ecza depolarında (Hedef Ecza Deposu,Selçuk Ecza Deposu,As Ecza Deposu,Eczakoop,Galenos Ecza Deposu) vardır ve eczanelerden satışı yapılmaktadır.Eczaneden temin edilememe durumunda üretici firmanın resmi internet sitesi Türkiye nin her yerine adrese teslim edilebilmektedir.

Kaynak: Pruzon Pomad

Share

Pruzon Uzman Görüşü

Pruzon hakkında görüş bildiran uzmanların yorumları burada yer alacaktır.

Makat bölgesi kaşıntılarında önerilere ek olarak verilecek bölgesel ilaç her zaman sorun olmuştur.Hastaya kortizonlu pomat yazarken yan etkileri sebebiyle çokta gönüllü yazmamaktaydım.Bitkisel içerikli mitigator denilen pomadla genel cerrahinin en sevilmeyen hastalıklarından makat kaşıntısına (pruritis ani) yeni bir boyut getirmiştir.

Tekrarlama eğilimi olan anüs bölgesi kaşıntılı hastalıklarında uygun içerikli ve üzerinde yeterince çalışılmış bitkisel ürünlerin yeterince iyi sonuç vereceği düşüncesindeyim.

Op.Dr.Nizam Kurtdere

Share

Pruzon Kullanım Alanı

Diğer bütün hastalıklarda olduğu gibi  kaşıntılı durumlarda da  öncelikle branş uzmanı hekime muayene olunup asıl hastalığın tedavisi tarif edilen şekilde uygulanmalıdır.Rahatsız edecek düzeyde kaşıntının azaltılması için yani şikayetlere yönelik olarak pruzon pomad ek olarak kullanılabilir.

Genel kullanımı şu şekilde tarif edilebilir;

Pişik (diaper dermatiti);

Pişiğin bilinen en sık sebebi bebk bezinin seyrek değiştirilmesidir.Sebep olan bebek bezi değiştirme sıklığı artırılmalı bebeğin ıslak bezde olabildiğince kısa süre durması sağlanmalıdır.Ara sıra uygun ısılı ortamda bebeğin altı havalandırılmalıdır.

 Makat kaşıntısı (pruritis ani);

Sebep olabilecek,aşırı temizlikten vazgeçilmeli,kaşıntıyı artıran gıdalar kasilmeli,dar ve sentetik kıyafetler giyilmemelidir.

 Genital (vajinal)kaşıntı;

Sıklıkla mantar ve trikomonas sebebiyle olduğu için bunların tedavisine yönelik ilaçlar doktorun tarif ettiği şekilde başlanmalıdır.Kaşıntı şikayeti geçse de mantar için verilen ilaçlar erken kesilmemeli ve önerilen süre boyunca devam edilmelidir.

Böcek sokması;

Yaşam alanındaki pire,bit,kene sivrisinek gibi parazitlere yönelik ilaçlama yapılmalıdır.

Kurdeşen (atopik dermatit);asıl sebep olabilecek yaramayan gıdalar yada deterjan kullanımı gibi şeyler uzaklaştırılmalıdır.

Diğer bütün hastalıklarda olduğu gibi  kaşıntılı durumlarda da  öncelikle branş uzmanı hekime muayene olunup asıl hastalığın tedavisi tarif edilen şekilde uygulanmalıdır.

Share

Pruzon Nasıl Kullanılır?

Pruzon pomad

İçindekiler;

Kalamin % 4

Melaleuca alternifolia (TTO,Tea tree oil,çay ağacı yağı) % 1

Çinko oksit % 5

Glycyrrhiza glabre (Meyan kökü extractı) % 1

Dolgu maddesi olarak vazelin ve lanolin içermektedir.

Pruzon pomad kullanım şekli ve dozu

İlk 3 gün günde 2 defa,sonraki 3 gün günde bir defa kullanmak yeterlidir.Kaşıntının tekrarlaması halinde doz yenilenebilir.

Takdim şekli;

40 gram tüp

Saklama koşulları:

Çocukların ulaşamayacağı yerde 25 derecenin altında saklanmalıdır.

Belirlenmiş yan etkisi yoktur

Üretici firma

Beka İlaç

Ruhsat sahibi

Hair Pharma

Pazarlama

Orient farma

Tüm kaşıntılı olgularda asıl sebep bulunup tedavi edilmelidir.Uygulayacağınız tedaviyle kaşıntınız 1-3 günde düzelecektir ancak asıl sebep giderilmezse kaşıntı yeniden başlayabilir.

Kaşıntının tekrar başlamasına engel olmak için şunlara dikkat etmelisiniz;

*Kurdeşen durumunda;deterjan,sabun gıda,pudra gibi sebep olabilecek şeyleri tespit etmeye çalışın.

*Anüs ve genital bölgenizi sadece duru suyla temizleyin.

* Bebeklerdeki pişiklerin en sık sebebi seyrek bez değişimidir,bezi daha sık değiştirin.

*Dar pantolon ve iç çamaşırı giymeyin.

*Anüs ve genital bölgenizi kuru tutun.

*Kaşıntı yaptığını düşündüğünüz gıdaları tüketmeyin.

*Büyük dış basurlarınız ameliyat olun.

*Pamuklu ve keten iç çamaşırı tercih edin.

*İç yüzeyi pamuklu kadın bağı kullanın.

*Fazla kilolarınızdan kurtulun.

*Dışkı kalmayacak şekilde taharetlenin.

*Genital bölgenizi önden arkaya doğru yıkayın.

*Teşhis edilen hastalığınızın (mantar ,parazit vb) tedavisini doktorunuzun önerdiği süre boyunca düzenli uygulayın.

Share

Pruzon Nedir?

Pruzon dört farklı etken maddenin bulunduğu merhem yapısında bir üründür.Kullanılan maddeler cildi tahriş etmeyecek ve en etkili oranlarda kullanılmıştır.Maddelerin ortak etkili alanları olduğu gibi farklı etkileri de vardır.

Bir çok üründe farklı yoğunluklarda kullanılan aktif maddeler ve etkileri şu şekildedir;

Kalamin;

En sık kullanım alanı cilt pişikleridir,gerek bebeklerde gerekse yatalak hastaların makatı civarında görülen bir tür cilt tahrişidir.Pişikte kullanılan kortizonlu kremler kadar iyileştirici,pudra kadar rahatlatıcı etkileri yanında pişikte sık görülen mantarında düzelmesini sağlar.Pişik yanı sıra böcek sokmasında ve su çiçeğinde doku reaksiyonunu ve kaşıntıyı azaltmaktadır.

Çinko oksit;

Pişik ve yara üzerinde koruyucu bir tabak oluşturmaktadır.En sık kullanım yeri bebek pişikleridir.Mikrop öldürücü etkisi de olduğu için yara ve yanık bakımında yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Glycyrrhiza glabre (meyan kökü özütü);

Fitosteroid de denilen bitkisel kortizondur. Ödem azaltıcı etkisi ve kurdeşen (alerji) benzeri cilt rahatsızlıklarında kortizona eşdeğer etki yapar.Kortizonlu merhemlerin kullanıldığı her yerde kullanılabilir ama kortizonda görülen yan etkiler yaşanmaz. Kortizonlu merhemlerin ara vermeden 4-5 günden fazla kullanılmaması önerilirken pruzon merhem daha uzun süre yan etki yaşamadan güvenle kullanılabilir.

Melaleuca alternifolia (TTO, Tea tree oil, çay ağacı yağı) ;

Avusturalyada yaşayan bir ağçtan elde edilir.Mantar, bakteri ve virüslü cilt lezyonlarında kullanılır.Mantar üzerindeki etkisinin mantar ilaçları kadar, bakteriler üzerindeki etkisinin antibiotikler kadar olduğu yönünde yüzlerce bilimsel çalışma yapılmıştır.

Prozon pomat dört farklı etken madde içeren sınıfının tek ürünüdür.

İçeğindeki aktif bileşenlerin oranı şu şekildedir.

Kalamin % 4

Melaleuca alternifolia (TTO,Tea tree oil,çay ağacı yağı) % 1

Çinko oksit % 5

Glycyrrhiza glabre (Meyan kökü extractı) % 1

Dolgu maddesi olarak vazelin ve lanolin içermektedir.

Pruzon pomat sadece eczanelerde ve üretici resmi internet sitesinde satılmaktadır.

 

Share