Pruzon Satın Al Pruzon Müşteri Hizmetleri

Kaşıntı Nasıl Geçer?

Kaşıntı vücudun haber verme şekillerinden biridir ve bu haber orada sorun olduğunun göstergesidir. Acı, ağrı, ateş gibi vücudun bir tür belirtisidir. Kaşıntı ise bu belirtiyi yok etmek için dürtüdür. Bir tür tepkidir. Kaşıntı aslında bir hastalık değil var olan bir hastalığın bulgusudur. Sebep olarak onlarca hastalık ya da etken karşımıza çıkar.
Kaşıntı cildin ya da ağız, anüs gibi yerleri örten mukozanın yanma, batma gibi bir hissidir. İlk yapılan şey tabi ki kaşıyarak rahatlamadır. Ancak sebep devam ediyorsa kaşıntı hissi de devam eder.
Temel sorun ne ise tespit edip ortadan kaldırmak en doğru yaklaşımdır. Ancak her zaman sebep bulunamayabilir ya da sebep bulunduğu halde ortadan kaldırılamayabilir. Makat kaşıntısında sebep bulunamadığında direkt tedaviye geçilir. Ama genital kaşıntıda asıl hastalığın tedavisi yapılarak kaşıntı yok edilir. Buna karşın böcek sokması durumunda sebep ortadan kaldırılamaz ve ıstırabı azaltmak, kaşıntı hissinin ortadan kalkması için ilaç kullanılır.
Kaşıntı yanlış liflenme gibi çok basit bir sebeple olabileceği gibi pankreas kanserine bağlı sarılıkla da oluşabilir. Bu sebeple dikkate alınması gereken bir klinik bulgudur.
Kaşıntıda genellikle kortizon içeren merhemler kullanılır. Bilindiği gibi kortizon bölgesel bile kullanılsa ciddi yan etkileri olan bir madde grubudur. Pruzon bunlardan farklıdır. İçeriğindeki meyan kökü ektrattı doğal kortizon etkisi sağlar. Bilinen yan etkisi yoktur ve rahatlıkla kullanılabilir.

 

Kaşıntı kullanıma başlandığının ertesi günü ciddi ölçüde azalır ve 2-3 günde tama yakın geçmiş olur. İlk 3 gün günde 2 doz sonraki 3 günde 1 doz kullanmak yeterlidir. Böcek sokması gibi geçici durumlarda 2-3 doz yeterli olmaktadır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pruzon © 2017