Pruzon Kullanım Alanı

Diğer bütün hastalıklarda olduğu gibi  kaşıntılı durumlarda da  öncelikle branş uzmanı hekime muayene olunup asıl hastalığın tedavisi tarif edilen şekilde uygulanmalıdır. Rahatsız edecek düzeyde kaşıntının azaltılması için yani şikayetlere yönelik olarak Pruzon pomad ek olarak kullanılabilir.

Genel kullanımı şu şekilde tarif edilebilir;

Pişik (diaper dermatiti);

Pişiğin bilinen en sık sebebi bebek bezinin seyrek değiştirilmesidir. Sebep olan bebek bezi değiştirme sıklığı artırılmalı bebeğin ıslak bezde olabildiğince kısa süre durması sağlanmalıdır. Ara sıra uygun ısılı ortamda bebeğin altı havalandırılmalıdır.

 Makat kaşıntısı (pruritis ani);

Sebep olabilecek, aşırı temizlikten vazgeçilmeli, kaşıntıyı artıran gıdalar kesilmeli, dar ve sentetik kıyafetler giyilmemelidir.

 Genital (vajinal)kaşıntı;

Sıklıkla mantar ve trikomonas sebebiyle olduğu için bunların tedavisine yönelik ilaçlar doktorun tarif ettiği şekilde başlanmalıdır. Kaşıntı şikayeti geçse de mantar için verilen ilaçlar erken kesilmemeli ve önerilen süre boyunca devam edilmelidir.

Böcek sokması;

Yaşam alanındaki pire, bit, kene, sivrisinek gibi parazitlere yönelik ilaçlama yapılmalıdır.

Kurdeşen (atopik dermatit); asıl sebep olabilecek yaramayan gıdalar ya da deterjan kullanımı gibi şeyler uzaklaştırılmalıdır.

Diğer bütün hastalıklarda olduğu gibi  kaşıntılı durumlarda da  öncelikle branş uzmanı hekime muayene olunup asıl hastalığın tedavisi tarif edilen şekilde uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir