Pruzon Merhem

Pruzon
Pruzon Merhem 40 gr

Ürün iki farklı formda üretilmektedir. Biri bölgesel kullanılan ilaçların üretildiği krem ve merhem (pomad) yapısında vidalı kapaklı alüminyum tüp şeklinde diğeri ise 2 gramlık poşetler (saşe) şeklinde üretilmektedir. Tüp formundaki Pruzon pomat üretimi 40 gramlık tüpler şeklindedir.

40 gram üretilmesinin sebebi sorunun yeniden başlaması halinde yeni bir tüp satın alma gereksinimi olmamasıdır. Tüp ağzı açıldıktan sonra 2 yıl boyunca güvenle kullanılabilir. Ancak kullanımdan hemen sonrası ağzının kapatılması gerekir. Yoksa ağız kısmı kuruyarak bir sonraki kullanımda sorun olabilir.

2 gr’lık saşelerin üretim mantığı ise ailede birden fazla kişinin ihtiyacı olması halinde daha hijyenik bir sunum sağlamasıdır. 2 gramlık saşeyi açan kişi bu dozla şikayetlerinden kurtulabilecek ama diğerleri açılmadığı için ailenin diğer bireyleri tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabilecektir.

Yüz bölgesinde gün içinde bu tür merhemlerin kullanımı renklerinden dolayı sorun olabilmektedir. Pruzon Merhem fondöten renginde üretilmektedir. Bu sayede iş yerinde bile kullanılsa kullanılan alanda rahatsız edici renkte bir tabakaya neden olmaz.

İçeriğindeki herbal steroid (bitkisel kortizon) sayesinde vücudun her yerinde ve her yaş grubunda uzun süreli kullanılmasında sakınca yoktur. Ancak şikayetler bittikten sonra devam etmek gereksiz olacaktır. Kortizonların yan etkisini yaşamadan güvenle kullanılabilir. İçeriğindeki diğer bitkisel aktiflerle kaşıntılı alanda olabilecek ek sorunlar da ortadan kaldırılmış olur.

Pruzon içeriğindeki maddeler ve bu maddelerin etkileri konusu ayrı sayfalarda ele alınmıştır. Yine bu bitkisel aktiflerle ilgili bilimsel çalışmaların sonuçları da ilgili sayfalarda paylaşılmıştır.

Pruzon Merhem Ne için Kullanılır?
Kullanım alanları ve bu durumlarda nasıl etkili olduğu ilgili sayfalarda ayrıntılı bir şekilde yazılmıştır. Kısaca şöyle özetleyebiliriz. Aşağıda sıralanan şikayetleriniz varsa doğru yaklaşım önce muayene olmak, teşhis koydurmak ve doktorunuzun önerisi doğrultusunda ilaç kullanmaktır.
Doktorunuzun önerdiği ilaçlara yardımcı olarak şu durumlarda kullanabilirsiniz.
Sebebi tespit edilemeyen tüm kaşıntı durumlarında
Gerek bebeklerde gerekse yetişkinlerde görülen pişikler
Mayasıl; (makat kaşıntısı)
Cinsel organlardaki kaşıntılar; kuru kaşıntı da kullanabilirsiniz. Ama vajinal mantar gibi bir durum varsa jinekologla bu sorun netleştirilmelidir.
Böcek ısırmaları ve sokmaları
Kurdeşen
Egzama, koltuk altı, yüz, burun kenarı yağlı egzamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir