Pruzon Tek Kullanımlık

pruzon kaşıntı ilacıTek kullanımlık paket şeklinde üretim  amacı daha hijyenik olmasıdır. Ev içinde birden fazla kişinin rahatlıkla kullanabilmesini sağlayan tek kullanımlık paket bir kutuda 20 tane 2 gr’lık paketler şeklinde sunulmaktadır.

Toplam aktif madde miktarı Pruzon tüple aynı miktarda yani 40 gramdır. Bir paket açıldığında sorunlu alanın genişliğine göre 2 – 4 defa kullanıma uygun şekilde hazırlanmıştır.

Tek kullanımlık paketler (saşe) açılmadıkça etkinliğini korur. Açıldıktan sonra 2 yıl boyunca etkisini korur. Ancak tüp formunda olduğu gibi yeterince sıkı kapatılamayacağı için saklanmak yerine sorun düzeldikten sonra yarım paketin kuruduğu fark edildiğinde atılması daha sağlıklı olacaktır.

Saşe formunun içeriğiyle 40 gr tüpün içeriği aynıdır ve Pruzon 40 gr merhemin kullanıldığı tüm rahatsızlıklarda kullanılabilir.

Saşe formunun bir diğer avantajı da eczaneler isterlerse 20 adetlik kutuyu açıp daha düşük sayıda satabilirler. Özellikle böcek sokması gibi durumlarda bir daha ne zaman böcek sokacağı bilinemediği için daha az sayıda 2 gr’lık saşe alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir