Pruzon Satın Al Pruzon Müşteri Hizmetleri

Vajinal Kaşıntı Bitkisel Tedavisi

Vajina bölgesi kaşıntıları yapısı gereği diğer kaşıntılı olgulardan farklılıklar göstermektedir.Anüs bölgesi veya vücudun diğer yerlerindeki kaşıntılar daha çok alerjik kaynaklıyken vajina bölgesinde buna ek olarak sıkça mantar ve trikomonas enfestasyonları da görülmektedir.Mikropların karıştığı bu gibi durumlarda kaşıntı hissini azaltan maddeler yanında mikropları yok edecek maddelerde eklenmelidir.

Kaşıntıya ek olarak kesik süt görünümünde akıntı olması mantar hastalığını,yeşilimsi kokulu akıntı olması trikomonas düşündürür.Bu durumlarda ek olarak bunlara yönelik maddelere de verilmelidir.Bu mantıkla yaklaşıldığında sadece bitkisel ürünlerle tedavi etmeye çalışmak tedavi,de başarısızlığa sebep olur.

Diğer taraftan cinsel yolla bulaşan kondiloma aküminata (siğil-HPV),herper (uçuk) gibi hastalıklar cinsel partnerede bulaşabileceğinden tedavi ertelenmemelidir.

Vajinal kaşıntının tedavisinde şu bitkisel ürünler kullanılabilir.

Akıntıyla birlikte olan kaşıntı için sirke kullanılabilir.Vajina asit yapısının bozulması sonucunda ortaya çıkan mantar tedavisinde önerilebilir.Elma sirkesi kullanılır ama vajina iç yapısında yanıklara sebep olabileceği unutulmamalıdır.Kalıcı tedavi için yeterli gelmeyebilir ve bilimsel ürünlerin yerini tutmaz.

Meyan kökü extraktı;bitkisel kortizonlar içerir,kaşıntı hissini ortadan kaldırmak için 2-3 gün kullanmak yeterlidir.Asıl sorunun çözülmesi halinde kaşıntı tekrar oluşmaz.Meyan kökünün özütü krem,merhem veya jel olarak hazırlanabilir.

Çay ağacı yağı;mantar ve bakterileri öldürücü etkisi olduğu yönünde çok sayıda bilimsel yayın vardır.Meyan kökü özütüyle birlikte kullanıldığında mantarı da düzelteceğinden tedavi kalıcı olabilir.

Siğil,uçuk gibi durumlarda etrafa bulaştırma devam edeceğinden bitkisel tedavilerle zaman kaybetmeden bir an önce uzman kontrolüne girilmelidir.Bu tür mikroplardan kaynaklanan hastalıklar yayılma ve cinsel partnere bulaşma eğilimindedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pruzon © 2017