Pruzon Satın Al Pruzon Müşteri Hizmetleri

Vajinal Kaşıntı Neden Olur

Vajinal kaşıntıların bilinen en önemli sebebi vajinadaki mantar veya trikomonas  enfeksiyonlarıdır. Bunun dışında alerjik sebepler ve çeşitli deri rahatsızlıkları olabileceği,cilt tahrişleri (kadın bağına bağlı olabilir) gibi bunun yanında genital bölgenin kanserojen hastalıkları da kendini vajinal kaşıntı şeklinde gösterebilir.

Kılların temizlenmemesi de kaşıntı yapabilir.Vajinal enfeksiyonların en önemli sebebi olan vajen pH’ının ve bakteri ortamının dengesinin bozulmasının en önemli sebeplerinden birisi ilaç kullanımlarıyken, bir diğeri de adet öncesi dönem veya yeni bir partner gibi vajen pH’ının değişebileceği durumlardır.

Bunun yanında havuz sonrası ıslak mayoyla oturulması veya duş alınmaması gibi durumlarda vajen pH’ını bozarak bu tarz enfeksiyonlara ve dolayısıyla vajinal kaşıntılara sebep olurlar.Menopoz sonrası vajina salgısının azalması kuruluğa ve buna bağlı olarak cinsel ilişki sırasında vajinada tahrişe sebep olabilir.Bu durumlarda östrojenli kremler sürülebilir veya doktor kontrolünde hormon alınabilir.

Bunların dışında sabun kullanılması,yetersiz temizlik,pudra kullanılması,kaydırıcı kullanılması,dar pantolon giyilmesi gibi sebeplerle de kaşıntı ortaya çıkabilir

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pruzon © 2017